جرم حیوان آزاری چیست؟

جرم حیوان آزاری چیست؟

جرم حیوان آزاری چیست؟

جرم حیوان آزاری چیست؟ منظور از حیوان آزاری چه می باشد؟ قانونگذار چه مجازاتی برای جرم حیوان آزاری در نظر گرفته است؟ چگونه می توان حیوان آزاری را گزارش داد؟ آیا قانونی برای حمایت از حیوانات در ایران وجود دارد؟ آزار رساندن به حیوانات از گذشته های دور تاکنون وجود داشته است. با این حال در سال های اخیر به لطف وجود اینترنت، گزارش حیوان آزاری بیشتر شده و به همین خاطر شاهد کاهش ارتکاب جرم حیوان آزاری هستیم. با این حال، همواره دیده می شود که افراد جهت دریافت مشاوره حقوقی حیوان آزاری با متخصصین موسسه حقوقی وکلای تلفنی در ارتباط هستند. این افراد سوالات گوناگونی را پیرامون جرم حیوان آزاری در ذهن خود می پروراند که به رایج ترین آنها در آغاز مقاله اشاره داشتیم. در نتیجه تصمیم گرفته ایم در یکی دیگر از مجموعه مقالات موسسه حقوقی وکلای تلفنی ضمن پرداختن به سوالات مذکور به صورت کامل با جرم اذیت کردن حیوانات نیز آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

 

 

هزینه مشاوره حقوقی

حیوان آزاری چیست؟

پیش از آنکه به سراغ جرم حیوان آزاری برویم، بایستی به این سوال بپردازیم که منظور از حیوان آزاری چیست؟ در واقع، زندگی انسان ها از گذشته های دور تاکنون در کنار انواع حیوانات اهلی و وحشی بوده است. به همین خاطر بسیاری از ما نه تنها اقدام به آزار و اذیت آنها نمی کنیم، بلکه حیواناتی مانند سگ، گربه، خروس و غیره را در منزل خود سکونت می دهیم و با آنها زندگی می کنیم. با این حال همواره افرادی هستند که اقدام به آزار و اذیت کردن حیوانات می نمایند. در نتیجه حیوان آزاری نوعی اختلال روانی و ناهنجار شناخته می شود که افراد به طرق مختلف نظیر ضرب و شتم، غذا ندادن و بیمار کردن حیوانات، اقدام به آزار و اذیت آنها می کنند.

در همین راستا دوستداران حیوانات سعی داشته اند که از این اقدام غیر انسانی و غیر اخلاقی آنها جلوگیری نمایند. پس شاید اکنون این سوال در ذهن شما وجود داشته باشد که آیا اصلاً حیوان آزاری در ایران جرم انگاری شده است؟ با ما همراه باشید تا در بخش بعدی از مقاله جرم حیوان آزاری به این سوال پاسخ دهیم.

 

 

مجازات حیوان ازاری

 

 

آیا حیوان آزاری در ایران جرم انگاری شده است؟

اکنون نوبت آن فرا رسیده که ببینیم آیا جرم حیوان آزاری در سیستم حقوقی ایران وجود دارد؟ در پاسخ به سوال مذکور بایستی بگوییم قانونگذار ایرانی همواره به جرم حیوان آزاری توجه داشته است. در همین راستا ماده 679 بخش تعزیرات قانون مجازات اسلامی مسموم کردن، کشتن، تلف نمودن یا ناقص کردن حیوان حلال گوشت متعلق به دیگری یا حیواناتی که شکار کردن آنها توسط دولت ممنوع شده است را جرم می داند. همچنین ماده 680 قانون مذکور نیز شکار یا صید حیوانات و جانوران حفاظت شده، بدون مجوز قانونی را جرم انگاری کرده است.

با این حال، کامل ترین ماده قانونی، پیرامون جرم حیوان آزاری را می توان ماده 34 قانون حمایت از حیوانات دانست. این ماده عنوان می کند: «هرگونه رفتار عمدی که موجب آزار یا ورود آسیب یا ضرر به جسم یا روان حیوانات موضوع این قانون شود، ممنوع و مطابق مقررات این قانون مستوجب مجازات است». همچنین نکته قابل توجه این است که ماده مذکور تفاوتی بین وحشی بودن یا نجس بودن حیوانات در جرم حیوان آزاری قائل نشده و آن را مجوزی برای حیوان آزاری نمی داند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون جرم حیوان آزاری از طریق مشاوره حقوقی تلفنی با ما در ارتباط باشید.

 

 

جرم ثانویه چیست؟
مجازات زورگیری در ایران
جرم اخاذی در قانون مجازات اسلامی 
درباره ما 

 

 

مجازات جرم حیوان آزاری چیست؟

سوال مهمی که معمولا از وکیل حیوان آزاری پرسیده می شود، این است که مجازات جرم حیوان آزاری چیست؟ در پاسخ به این سوال بایستی بگوییم به صورت کلی با توجه به مصادیق متعدد جرم حیوان آزاری نمی توان برای آن مجازات یکسانی تعیین نمود. به عنوان مثال، ماده 679 بخش تعزیرات قانون مجازات اسلام، حبس از 91 روز تا 6 ماه و جزای نقدی از 100 تا 300 هزار تومان را برای مجرم در نظر گرفته است. در صورتی که مجازات جرم حیوان آزاری ماده 680 قانون مذکور، حبس 3 ماه تا 3 سال و جزای نقدی از 150 هزار تومان تا 1 میلیون و 800 هزار تومان می باشد.

همچنین قانون حمایت از حیوانات به صورت کلی مجازات جرم حیوان آزاری را جزای نقدی یا حبس درجه ۷ می داند. البته مجازات های دیگری نیز در این قانون در نظر گرفته شده است. شما می توانید جهت کسب اطلاع از این مجازات ها از طریق مشاوره حقوقی با ما در ارتباط باشید. لازم به ذکر است که خدمات حقوقی وکلای تلفنی به صورت شبانه روزی و در تمامی ایام هفته حتی تعطیلات رسمی ارائه می گردد.

 

 

مشاوره حقوقی حیوان ازاری

 

 

نحوه گزارش حیوان آزاری

اکنون که با جرم حیوان آزاری و مجازات آن آشنا شدیم، بایستی ببینیم که در صورت مشاهده جرم حیوان آزاری چگونه می توانیم آن را گزارش دهیم؟ اولین روشی که جهت گزارش حیوان آزاری وجود دارد، تماس با سامانه 1540 یعنی سامانه محیط زیست می باشد. همچنین افراد می توانند در صورت مشاهده جرم حیوان آزاری آن را به پلیس 110 گزارش دهند. نکته ای که باید توجه داشته باشید، این است که حتما قبل از گزارش حیوان آزاری با وکیل حیوان آزاری مشاوره حقوقی داشته باشید.

 

قانون حمایت از حیوانات

تا پیش از سال 1400 قوانین و مقررات سیستم حقوقی ایران پیرامون جرم حیوان آزاری ناقص بودند. به همین خاطر قانونگذار تصمیم گرفت قانون حمایت از حیوانات را در 8 فصل و 59 ماده وضع نماید تا به صورت کامل از حقوق حیوانات در ایران حمایت کند. فراموش نکنید که حل و فصل پرونده حیوان آزاری نیازمند تخصص حقوقی بالایی می باشد. در نتیجه شما می توانید جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی از برترین وکلای ایران با شماره 09212242670 و یا 02147625900 تماس حاصل نمایید.

 

 

 

 

 


سوالات متداول

نظرات

ثبت دیدگاه شما

فوق تخصصی

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
30 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 280,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
تخصصی

جدول مشاوره حقوقی تخصصی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 170,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 200,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 260,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
مشاوره حقوقی حضوری 1,000,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
مطالعه اوراق پرونده به همراه 5 دقیقه مشاوره حقوقی توسط وکیل 200,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
نگارش نامه ها و درخواست های اداری 500,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
5دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
محاسبه فوری دیه توسط وکیل 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز 200,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت

© 2021. وکلای تلفنی . تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد.