محاسبه فوری سهم الارث چگونه است؟

محاسبه فوری سهم الارث چگونه است؟

محاسبه فوری سهم الارث چگونه است؟

محاسبه فوری سهم الارث چگونه است؟ این سوال، یکی از رایج ترین سوالاتی است که متقاضیان مشاوره حقوقی ارث از وکلای با تجربه موسسه حقوقی وکلای تلفنی می پرسند. در واقع اولین و مهمترین نهادی که مورد توجه قانونگذاران از زمان های قدیم تاکنون بوده است، نهاد خانواده می باشد. در نتیجه دعاوی خانوادگی اهمیت ویژه ای برای قانونگذار دارند که دعاوی ارث نیز یکی از این دعاوی محسوب می شوند. در واقع افراد در طول زندگی همواره به دنبال افزایش دارایی خود هستند، حال هنگامی که این افراد فوت می کنند، دارایی آنها باید به ورثه آنها به ارث برسد. در نتیجه محاسبه فوری سهم الارث یکی از مواردی است که باید پیرامون دعاوی ارث به آن توجه داشت. پس با یکی دیگر از مجموعه مقالات موسسه حقوقی وکلای تلفنی، همراه ما باشید.

 

 

 

هزینه مشاوره حقوقی

 

وکیل ارث چه خصوصیاتی دارد؟

اولین قدم برای آشنایی با چگونگی محاسبه فوری سهم الارث بررسی ویژگی های وکیل ارث می باشد. در واقع امروزه افراد زیادی تصمیم گرفته اند که در حیطه حل و فصل دعاوی ارث به وکالت بپردازند. در نتیجه نمی توان به همه آنها اعتماد نمود و پرونده های مربوط به ارث را به آنها واگذار کرد. همین مسئله آشنایی با ویژگی های بهترین وکیل ارث را دو چندان می کند. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • آشنایی کامل و تسلط بر قوانین و مقررات حقوقی پیرامون دعاوی ارث.
  • داشتن تحصیلات تکمیلی مربوط به دعاوی ارث.
  • صبر و حوصله بسیار.
  • مورد اعتماد بودن تمامی ورثه.
  • داشتن حداقل ۵ سال سابقه در حل و فصل دعاوی ارث.
  • نرخ بالای پیروزی در حل و فصل پرونده های مربوط به ارث.

 

برای تقسیم ارث چه باید کرد؟

یکی دیگر از رایج ترین سوالاتی که هنگام دریافت مشاوره حقوقی ارث در مورد محاسبه فوری سهم الارث پرسیده می شود، این است که برای تقسیم سهم الارث چه باید کرد؟ در پاسخ به این سوال باید به مراحل زیر اشاره داشته باشیم:

دریافت گواهی فوت متوفی: اولین قدم برای تقسیم سهم الارث این است که فوت متوفی را به اطلاع نهادهای دولتی برسانیم. بر اساس ماده ۲۲ قانون ثبت احوال فوت متوفی باید در شناسنامه ثبت شود. پس از انجام این کار، می توانیم گواهی فوت متوفی را دریافت کنیم. این گواهی یکی از مدارک لازم برای دریافت گواهی انحصار وراثت می باشد.

مهر و موم ترکه: قدم بعدی این است که تا حد ممکن اموال و دارایی متوفی را از آسیب و تصرف حفظ کنیم. به همین خاطر اشخاصی مانند ورثه، موصی له و طلبکار متوفی می توانند، درخواست مهر و موم ترکه را به دادگاه ارائه دهند.

تحریر ترکه: حال که مهر و موم ترکه انجام شد، باید میزان دیون و دارایی متوفی مشخص شود. در واقع در این بخش به این سوال پاسخ خواهیم داد که دارایی متوفی چقدر است و به چه میزان بدهکار می باشد.

دریافت گواهی انحصار وراثت: این گواهی که توسط شورای حل اختلاف صادر می شود، ورثه حقیقی متوفی و نسبت آنها با فرد فوت شده را تعیین می کند.

تقسیم سهم الارث: اکنون نوبت آن است که ترکه با توجه به قوانین و مقررات مربوط به ارث بین ورثه و سایر افراد تقسیم شود. شما می توانید برای دریافت مشاوره حقوقی ارث، با مشاوران ما مشاوره حقوقی داشته باشید.

 

 

 

دستور موقت برای مطالبه سهم الارث
فروش سهم الارث
وکیل ارث
مشاوره حقوقی انحصار وراثت
درباره ما

 

نحوه محاسبه سهم الارث

نحوه محاسبه فوری سهم الارث یکی از سخت ترین مباحث حقوقی موجود در سیستم حقوقی ایران می باشد. در نتیجه آشنایی مختصری با آن خواهیم داشت. در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که تقسیم سهم الارث در مورد خویشان سببی و نسبی مطرح می شود. خویشان نسبی افرادی هستند که به خاطر نسب خود با متوفی، از او ارث می برند که شامل سه طبقه می باشند. این طبقات عبارتند از:

  • طبقه اول، شامل مادر، پدر، فرزندان و نوه های متوفی.
  • طبقه دوم، شامل مادربزرگ، پدربزرگ، برادر، خواهر، پدر و مادر پدربزرگ و مادربزرگ، برادرزاده و خواهرزاده های متوفی.
  • طبقه سوم، شامل عموها، عمه ها، دایی ها، خاله های متوفی و فرزندان آنها.

لازم به ذکر است، افراد هر طبقه تنها در صورتی ارث می برند که فردی از طبقه قبلی آنها وجود نداشته باشد. همچنین خویشان سببی افرادی هستند که به سبب مواردی نظیر زوجیت، جزء ورثه متوفی محسوب می شوند که شامل زن یا شوهر متوفی می باشد. شما می توانید برای محاسبه فوری سهم الارث خود با وکلای ما مشاوره حقوقی تلفنی داشته باشید.

 

هزینه محاسبه فوری سهم الارث

یکی از این نگرانی های متقاضیان محاسبه فوری سهم الارث هزینه این مسئله می باشد. ما همواره در موسسه حقوقی وکلای تلفنی سعی داشته ایم به منظور استفاده همگانی تمامی اقشار جامعه از خدمات حقوقی مجموعه ما هزینه محاسبه فوری سهم الارث را در پایین ترین حد ممکن تعیین کنیم. همچنین امکان مشاوره حقوقی تلفنی را برای شما عزیزان فراهم کرده ایم تا بدون فوت وقت و در سریعترین زمان ممکن، بتوانید سهم الارث خود را محاسبه کنید. به علاوه شما می توانید برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر در سایت ما ثبت نام نموده و از خدمات مشاوره حقوقی انلاین و رایگان استفاده نمایید.

 

 

 

ارث و تقسیم آن

 

حق الوکاله وکیل تقسیم ارث

حق الوکاله وکیل ارث چقدر است؟ این سوالی است که قطعا در ذهن شما نیز وجود دارد. برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که حق الوکاله وکیل ارث بر اساس توافق موکل و وکیل که در وکالتنامه ذکر شده است، محاسبه خواهد شد. حال اگر توافق حاصل نشده باشد، موکل موظف است که بر اساس نرخنامه قانونی مصوب از جانب قوه قضاییه، حق الوکاله وکیل را پرداخت نماید.


سوالات متداول

نظرات

ثبت دیدگاه شما

فوق تخصصی

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 100,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 200,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
30 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
تخصصی

جدول مشاوره حقوقی تخصصی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 75,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 220,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
مشاوره حقوقی حضوری 500,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
مطالعه اوراق پرونده به همراه 5 دقیقه مشاوره حقوقی توسط وکیل 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
نگارش نامه ها و درخواست های اداری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
5دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری 50,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
محاسبه فوری دیه توسط وکیل 100,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز 50,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت

© 2021. وکلای تلفنی . تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد.