نمونه دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99

نمونه دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99

نمونه دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99

دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 چیست؟ این کمیسیون چه وظایفی به عهده دارد؟ برای اعتراض به آرای صادره از کمیسیون ماده 99 شهرداری چه مراحلی پیش رو خواهیم داشت؟ کدام مرجع برای رسیدگی به چنین اعتراضی صالح خواهد بود؟ آیا نگارش فوری دادخواست توسط وکیل شهرداری امکان پذیر است؟ امروزه شهرداری ها وظایف گوناگونی را بر عهده دارند. از طرفی هنگام انجام این وظایف ممکن است اختلافاتی بین شهروندان و شهرداری ها به وجود آید که قانونگذار کمیسیون‌ های گوناگونی را جهت حل و فصل اختلافات مذکور در نظر گرفته است. یکی از آنها کمیسیون ماده 99 شهرداری می باشد. به همین خاطر همه روزه افراد زیادی جهت دریافت مشاوره حقوقی شهرداری با متخصصین موسسه حقوقی وکلای تلفنی در ارتباط هستند. پس تصمیم گرفته ایم در یکی دیگر از مجموعه مقالات موسسه حقوقی وکلای تلفنی به صورت کامل و تفصیلی به این سوالات مهم پاسخ دهیم.

 

 

هزینه مشاوره حقوقی

کمیسیون ماده 99 شهرداری

در اولین قدم برای بررسی دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 بایستی به این سوال پاسخ دهیم که کمیسیون ماده 99 شهرداری چیست؟ در واقع افراد برای اینکه بتوانند در محدوده شهری یا روستایی اقدام به ساخت و ساز کنند، بایستی از شهرداری مجوز یا پروانه ساخت معتبر دریافت نمایند. با این حال، همواره افرادی وجود دارند که بدون در نظر گرفتن چنین مسئله ای اقدام به ساخت و ساز می کنند. قانونگذار رسیدگی به پرونده مذکور را در صلاحیت کمیسیون ماده 99 شهرداری می داند. در نتیجه این کمیسیون، کمیسیونی است که با هدف جلوگیری از ساخت و سازهای غیر قانونی و غیر مجاز در خارج از حریم شهرها فعالیت می نماید. همچنین کمیسیون ماده 99 شهرداری پس از بررسی شرایط، رای مقتضی صادر خواهد نمود که این رای قابلیت تجدید نظر خواهی نخواهد داشت. شما می توانید جهت مشورت با بهترین وکیل شهرداری از طریق مشاوره حقوقی انلاین و رایگان با ما در ارتباط باشید.

 

 

کمیسیون ماده 99 شهرداری

 

مراحل اعتراض به رای کمیسیون ماده 99

با توجه به این مسئله که آرای صادره از کمیسیون ماده 99 شهرداری، قطعی و غیر قابل تجدید نظر خواهی هستند، شاید این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که کاربرد دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 چه خواهد بود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم اگرچه امکان تجدید نظر خواهی از آرای کمیسیون ماده 99 شهرداری وجود ندارد، با این حال در مرجع دیگری می توان به این رای اعتراض نمود. برای اعتراض به رای کمیسیون ماده 99 شهرداری در ابتدا بایستی یک دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 تنظیم کنید. این کار باید الزاماً توسط یک وکیل انجام گیرد. به همین منظور ما در موسسه حقوقی وکلای تلفنی امکان نگارش فوری دادخواست را فراهم کرده ایم. تنها کافیست از طریق مشاوره حقوقی با ما در ارتباط باشید. پس از آماده سازی دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 با در دست داشتن آن بایستی به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه فرمایید تا دادخواست شما ثبت گردد.

 

 

نگارش فوری دادخواست

 

مشاوره حقوقی تلفنی نقض رای کمیسیون ماده 99

اکنون که با اهمیت دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 آشنا شدیم بایستی به این نکته اشاره کنیم که مشاوره با وکیل شهرداری برای نقض رای کمیسیون ماده 99 شهرداری الزامی است. در واقع بسیاری از افراد تصور می کنند که می توانند بدون کمک وکیل شهرداری برای انجام این موضوع اقدام نمایند. در صورتی که این یک تصور غلط است. انجام تمامی مراحل نقض رای کمیسیون ماده 99 شهرداری به ویژه نگارش دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 بدون کمک گرفتن از وکیل شهرداری میسر نخواهد بود. چرا که این مسئله، ریزه کاری های فراوانی خواهد داشت. در نتیجه کوچک ترین کوتاهی از جانب متقاضیان مشاوره حقوقی شهرداری، تبعات مالی غیر قابل جبرانی برای آنها دارد.

پس با توجه به اهمیت مشاوره با وکیل شهرداری این امکان را برای شما عزیزان فراهم کرده ایم. شما می توانید جهت دریافت مشاوره حقوقی تلفنی از برترین وکلای ایران با شماره 09212242670 و یا 02147625900 تماس حاصل نمایید.

 

 

 

حق الوکاله وکیل
مشاوره حقوقی دیوان عدالت اداری
مشاوره حقوقی امور اداری یا دولتی
 راهنمای نگارش انلاین
درباره ما

 

مرجع صالح برای رسیدگی به اعتراض کمیسیون ماده 99 شهرداری

همانطور که ذکر شد آرای کمیسیون ماده 99 شهرداری، قطعی و غیر قابل تجدید نظر خواهی هستند. البته این موضوع بدان معنا نخواهد بود که امکان اعتراض به آرای صادره از این کمیسیون وجود ندارد. به همین خاطر قانونگذار چنین مسئله ای را بر عهده دیوان عدالت اداری که عالی ترین مرجع اداری کشور شناخته می شود، گذارده است.

در نتیجه دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 بایستی به این دیوان تقدیم شود. این دیوان پس از بررسی شرایط در صورتی که اعتراض، وارد باشد آن را برای تصمیم گیری مجدد به کمیسیون ماده 99 شهرداری ارجاع خواهد داد. همچنین در صورتی که اعتراض، وارد نباشد، قرار رد دادخواست صادر خواهد نمود.

 

 

اعتراض کمیسیون ماده 99

 

نمونه دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99

تنظیم اصولی دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع دیوان عدالت اداری با بررسی این دادخواست و اسناد و مدارک موجود تصمیم می گیرد که رای قبلی را تایید یا نقض نماید. به همین منظور اگر دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 به درستی نگارش نشود، نتیجه مورد نظر فرد نیز حاصل نخواهد شد.

پس اگر به دنبال دانلود نمونه دادخواست نقض رای کمیسیون ماده 99 هستید، بهتر است بدانید که شرایط پرونده شما با شرایط سایر پرونده ها متفاوت است. در نتیجه بهتر است این کار به یک وکیل متخصص سپرده شود. شما می توانید برای کسب اطلاعات لازم از طریق مشاوره حقوقی تلفنی اقدام فرمایید. لازم به ذکر است که خدمات حقوقی وکلای تلفنی به صورت شبانه روزی و در تمامی ایام هفته حتی تعطیلات رسمی ارائه می گردد.

 


سوالات متداول

نظرات

ثبت دیدگاه شما

فوق تخصصی

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
30 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 280,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
تخصصی

جدول مشاوره حقوقی تخصصی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 170,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 200,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 260,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
مشاوره حقوقی حضوری 1,000,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
مطالعه اوراق پرونده به همراه 5 دقیقه مشاوره حقوقی توسط وکیل 200,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
نگارش نامه ها و درخواست های اداری 500,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
5دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری 80,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
محاسبه فوری دیه توسط وکیل 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز 200,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت

© 2021. وکلای تلفنی . تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد.