مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی

مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی

مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی

واحدهای تجاری و صنعتی با امور حقوقی مختلفی روبرو هستند یکی از این مسائل امور مالیاتی است که در صورت وجود اختلاف پرونده در مراجع قضایی پیگیری خواهد شد. در این صورت استفاده از مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار افراد قرار دهد. وکیل متخصص در زمینه پرونده های مالیاتی با توجه به اسناد و مدارک ارائه شده عوامل شرکت را راهنمایی خواهد کرد و در مشاوره حقوقی جزئیات پرونده را بررسی می کند و اقدامات لازم را انجام می دهد. 

 

هزینه مشاوره حقوقی

دریافت مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی از وکیل امور مالیاتی

درباره امور مالیاتی قوانین مختلفی وجود دارد و هر سالانه دولت با توجه به مصوبات جدید درباره اخذ مالیات اقدام خواهد کرد. در این بین ممکن است واحدهای تجاری با اداره مالیات دچار اختلافات حقوقی شوند. به این ترتیب طرفین نیازمند بررسی موضوع توسط کارشناس حقوقی و دریافت مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی خواهند بود. با توجه به حساسیت موضوع و بار مالی که برای واحدهای تجاری و صنعتی دارد وکیل امور مالیاتی تلاش می‌کند با ارائه مشاوره حقوقی  راهکارهای قانونی را در اختیار شرکت ها قرار دهد. 

 وکیل متخصص در امور مالیاتی چه ویژگی دارد؟ 

همانطور که گفته شد درباره امور مالیاتی قوانین و آیین نامه های مختلفی به تصویب رسیده است وکیلی که در این باره فعالیت می کند باید بر مواد قانونی تسلط داشته باشد و بتواند پاسخ هر پرونده را با توجه به موضوع آن بیابد. قوانین مربوط به دادگاه ویژه مالیاتی از مصوبات جدید است و مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار افراد قرار دهد. وکیل امور مالیاتی علاوه بر مسائل حقوقی باید در زمینه اقتصادی و مالیاتی تخصص داشته باشد و بتواند به حسابداران واحدهای صنعتی راهنمایی های لازم برای پرداخت مالیات و دریافت تخفیف ارائه نماید.  اطلاعات وکیل مالیات باید به روز باشد و آرا صادره، رای وحدت رویه، قوانین مالیاتی و را رصد کند و با مشاوره حقوقی فوری و 24 ساعته موکل خود را راهنمایی نماید.  فن بیان و قدرت اقناع وکیل از دیگر ویژگی های وکیل است که در موفقیت پرونده موثر خواهد بود. وکیل باید با ارائه لایحه دفاعیه محکم و مستند نظر موافق هیئت رسیدگی کننده را جلب نماید و نتیجه پرونده را به نفع موکل خود برگرداند. ارتباط با نهادهای مختلف و انجام امور حقوقی در سریع ترین زمان می تواند موجب صرفه جویی در وقت باشد و تعاملات گسترده وکیل به این امر کمک می کند. یکی از این نهادها دادگاه ویژه مالیاتی است که وکیل با ارائه مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی نحوه پیگیری پرونده در این نهاد را توضیح خواهد داد. 

 

مشاوره حقوقی به شرکت بازرگانی

 وکیل مالیاتی در چه زمینه هایی به ما کمک می کند؟ 

یک واحد تجاری و صنعتی باید قبل از تاسیس از راهنمایی های وکیل متخصص در امور شرکت ها کمک بگیرد. پس از تشکیل شرکت پرداخت مالیات از مهمترین مسائلی است که پیش خواهد آمد. وکیل با راهنمایی های خود و تفسیر مواد قانونی نحوه ارائه مدارک و اسناد جهت پرداخت مالیات به صورت خوداظهاری را در اختیار حسابرسان شرکت قرار می دهد. چنانچه اسناد و مدارک به تایید ممیز مالیاتی نرسد و شرکت در این باره اعتراض داشته باشد وکیل پرونده را در سازمان امور مالیاتی پیگیری خواهد کرد و لوایح دفاعیه را به هیئت رسیدگی کننده ارائه می دهد. ممکن است جرایمی در زمینه امور مالیاتی اتفاق بیفتد و پرونده به دادگاه ویژه مالیاتی ارسال شود، در این صورت وکیل با ارائه مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی کمک می کند که افراد اقدامات حقوقی لازم را به انجام برسانند. مسائل مالیاتی ممکن است برای اشخاص حقیقی نیز پیش آید مواردی همچون مالیات بر ارث، مالیات املاک و مستغلات، مالیات بر معاملات و که در تمام موارد وکیل موکل خود را راهنمایی می کند و پرونده ایشان را پیگیری خواهد کرد. 

 مجازات جعل اظهارنامه مالیاتی 

اظهارنامه مالیاتی باید توسط ممیز مالیاتی به تایید برسد و ممیز مالیاتی مامور دولت شناخته می شود. از طرفی اسناد رسمی اسنادی هستند که یا در دفتر اسناد رسمی تنظیم شده باشد یا توسط مامور دولت تنظیم و تایید شود، بنابراین اظهارنامه مالیاتی سند رسمی است و جعل آن مطابق با قانون مجازات اسلامی از جرائم عمومی و غیر قابل گذشت است. در صورت کشف جرم اگر جعل توسط افراد عادی اتفاق افتاده باشد علاوه بر جزای نقدی به حبس از دو ماه تا سه سال محکوم می شود و چنانچه مامور دولت متهم به جعل باشد مجازات تعیین شده جزای نقدی و حبس از یک سال تا پنج سال خواهد بود. مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی کمک می کند که افراد در اسرع وقت امور حقوقی درباره جرائم مالیاتی را انجام دهند. همچنین در بخش پرسش و پاسخ فوری حقوقی این امکان فراهم شده که افراد ابهامات خود را برطرف نمایند. 

 

امور مالیات

مراحل امور مالیاتی توسط وکیل 

اسناد و مدارک مالیاتی که شرکت ارائه می دهد باید طبق ضوابط سازمان مالیاتی تهیه و نگهداری شود وکیل امور مالیاتی نکات حقوقی لازم را در اختیار حسابرسان قرار می دهد. پس از آن با راهنمایی وکیل اظهارنامه مالیاتی تکمیل خواهد شد و به تایید ممیز مالیاتی می رسد. در صورتی که شرکت اسناد و مدارک را به موقع تحویل ندهد یا کامل نباشد، پرونده ایشان به اداره مالیات ارسال می شود و بر طبق دستورالعمل سازمان مالیات، مالیات علی الراس تعیین می شود. واحد تجاری می تواند از طریق وکیل خود نسبت به مالیات تعیین شده اعتراض نماید. در صورتی که همچنان بین سازمان مالیاتی و واحد تجاری اختلاف باشد وکیل امور مالیاتی پرونده را در دیوان عدالت اداری پیگیری خواهد کرد. در مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی وکیل راهنمایی های لازم را در اختیار موکل قرار می دهد و تلاش می کند پرونده با موفقیت به سرانجام برسد. برای دریافت مشاوره حقوقی انلاین و رایگان به وبسایت موسسه حقوقی وکلای تلفنی مراجعه نمایید.

مصادیق جرایم مالیاتی در قانون ایران 

تخلفات مختلفی ممکن است در امور مالیاتی انجام شود که در زیر به برخی از آنها اشاره خواهد شد:

الف) واحد تجاری اسناد و مدارک مالیاتی را بر خلاف واقع تهیه نماید. 

ب) واحد تجاری فعالیت های اقتصادی و درآمد خود را کتمان نماید. 

ج) شرکت از دسترسی ممیز مالیاتی به اسناد و مدارک مالیاتی خودداری نماید. 

د) شرکت تکالیف قانونی خود را درباره مالیات مستقیم و مالیات ارزش افزوده انجام ندهد. 

ه) و ....

در صورتی که پرونده به دادگاه ویژه مالیاتی ارجاع شود افراد می توانند با دریافت مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند. 

 

ارتباط در واتس اپ

دادگاه ویژه مالیاتی 

امور مالیاتی به دو صورت مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد. در حالت اول اختلافات بین مودیان مالیاتی و سازمان امور مالیاتی در مراجع شبه قضایی اداری مورد بررسی قرار می گیرد. بر طبق ماده 244 تا 260 قانون مالیات این مراجع شامل هیات بدوی، هیات تجدید نظر و شورای عالی مالیاتی می شود.  و اگر جرمی در امور مالیاتی اتفاق افتاده باشد پرونده در دادگاه ویژه مالیاتی پیگیری خواهد شد. در این صورت وکیل متخصص مشاوره حقوقی دادگاه ویژه مالیاتی در اختیار افراد قرار می دهد و برای به دست آوردن نتیجه دلخواه تلاش می کند. 

 

انحلال شرکت 
مشاوره حقوقی ورشکستگی 
نگارش نامه اداری
هزینه کد اقتصادی
درباره ما 


نظرات

ثبت دیدگاه شما

فوق تخصصی

جدول مشاوره حقوقی فوق تخصصی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت
10دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 100,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 200,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
30 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
60 دقیقه مشاوره حقوقی فوق تخصصی با وکیل پایه یک دادگستری 350,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
تخصصی

جدول مشاوره حقوقی تخصصی

مدت زمان مشاوره حقوقی اجرت (تومان) پرداخت
۱۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 75,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۱۵ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 120,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۲۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۳۰ دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل 220,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
۱ ساعت مشاوره حقوقی با وکیل 250,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
مشاوره حقوقی حضوری 500,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
مطالعه اوراق پرونده به همراه 5 دقیقه مشاوره حقوقی توسط وکیل 150,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
نگارش نامه ها و درخواست های اداری 300,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
5دقیقه مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری 50,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
محاسبه فوری دیه توسط وکیل 100,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت
محاسبه فوری مهریه به نرخ روز 50,000 هزار تومان پرداخت آنلاین کارت به کارت

© 2021. وکلای تلفنی . تمامی حقوق مادی و معنوی سایت محفوظ می باشد.